اخبار

اخبار

اخبار

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
میزان حق الثبت برای ثبت تاسیس شرکت و یا تغییرات بسته به میزان سرمایه شرکت متغیر است ، مطابق با آخرین اعلام سازمان ثبت شرکتها به شرح زیر آمده است :
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
طبق اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از وکلا پرس ، با عنایت به سیاست ها و برنامه های تحول و تعالی قوه قضائیه و لزوم ایجاد رویه واحد و پیشگیری از جرایم مالی توسط شرکتهای تجاری و مبارزه با فساد و منع ایجاد شرکت های صوری مراتب تمهیدات لازم در زمان ثبت تاسیس و تغییرات بشرح ذیل مورد انتظار می باشد: ۱- صحت سنجی و مطابقت اطلاعات مالی از جمله پرداخت نقدی سرمایه با مستندات بانکی شرکتهای تجاری از طریق سامانه جامع ثبت شرکتها و ممیزی توسط کارشناسان مربوطه انجام پذیرد . ۲ – در انواع شرکتهای تجاری که متقاضی ثبت سرمایه غیرنقدی در زمان تاسیس و یا افزایش سرمایه از محل سود، مطالبات، تجدید ارزیابی و سایر موارد تامین مالی غیر نقدی دارند، مراتب ارزش گذاری اموال غیرنقد به تایید کارشناس رسمی دادگستری و یا حسابدار رسمی برسد و به مرجع ثبت ارائه شود. ۳- ثبت تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان انواع شرکتهای تجاری پس از تایید حسابدار رسمی امکان پذیر است. ۴ – بر اساس بند ۴ بند (س) تبصره ۱۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ أخذ امضاء از خدمات گیرندگان اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری منوط به أخذ تصدیق الکترونیکی از طریق ارسال شناسه…
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ، با تصمیم کمیته اقدام ارزی ، بازرگانانی که به تعهدات ارزی سال گذشته ( سال 1400 ) خود عمل نکرده اند ، تا پایان آذر 1401 مهلت دارند با عمل به این تعهدات از معافیت های مالیاتی بهره مند شوند. با توجه به پایان مهلت ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سالهای 1398 و 1399 در پایان روز 31 شهریور 1401، پروانه های این دسته از صادرکنندگان پس از پایان مهلت تعیین شده مسدود می شود. همچنین چنانچه صادرکنندگان سالهای فوق حسب مستندات و دلایل قابل پذیرش مانع ایفای تعهدات ارزی ، درخواست خود را تا تاریخ 30 دی ماه 1401 به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی ارسال کنند ، درخواست های مربوطه بررسی و منوط به احراز مراتب فوق فرصت ایفای تعهدات ارزی و ارتقای نسبت برگشت ارز داده می شود ؛ بدیهی است اعطای این مهلت مشمول بهره مندی از معافیت های مالیاتی نخواهد شد.  
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
به نظر می رسد طبق بخشنامه جدید اداره ثبت شرکتها مقرر شده که شرکتهای با مسئولیت محدود برای ثبت باید 100 درصد سرمایه شرکت را در حسابی به نام شرکت واریز و گواهی بانکی آن را بعد از تایید نام در سامانه سازمان ثبت بارگزاری نمایند . شایان ذکر است که این بخشنامه هنوز در همه شهرها اجرایی نشده
این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)
سازمان امور مالیاتی طی اعلامیه ای اعلام کرد : کلیه اشخاص حقوقی که واریز به حساب بانکی تجاری از کلیه طرق پرداخت ، مثل : دستگاه های کارتخوان و ... به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیاتی قرار میگیرد ، بنابراین لازم است مودیان محترم مالیاتی به گونه ای اقدام نمایند که صرفا مبالغ ناشی از فعالیت های اقتصادی و تجاری به حساب های مذکور واریز شود .
این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
سازمان امور مالیاتی طی اطلاعیه ای اعلام کرد که در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و با عنایت به ماده 6 آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم و ماده 8 آیین نامه اجرایی ماده 95 قانون مذکور ، شماره اقتصادی جدید از تاریخ 1401/05/01 برای هریک از پرونده های مالیاتی اعم از پرونده های موجود و یا ثبت نام های جدید ، توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و از طریق پیامک اطلاع رسانی شده است و از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان نیز در دسترس است برای مشاهده اینجا کلیک کنید . تمامی مودیان مکلفند از شماره اقتصادی جدید برای کلیه معاملات خود از تاریخ اول مهرماه 1401 استفاده کنند در غیر اینصورت مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد .
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد به مناسبت هفته دولت و تکریم مودیان محترم مالیاتی مودیانی که تا تاریخ 1401/6/10 نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی سال یا دوره مربوطه اقدام نمایند ، در خصوص اشخاص حقیقی تا سقف دو میلیارد (2،000،000،000) ریال و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف سه میلیارد ( 3،000،000،000) ریال بدون پیش شرط بخشیده خواهند شد .
این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد : اشخاص حقوقی که در سامانه اطلاعات اشخاص حقوقی کدپستی اشتباه یا غیر معتبر وارد کرده اند و یا سایر اطلاعات آنها به روز نشده باید ظرف مدت دو ماه از تاریخ 11 تیرماه 1401 نسبت به تصحیح و تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند ، در غیر اینصورت به استناد ماده 7 آیین نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی ، شناسه ملی شخص حقوقی تا زمان تعیین تکلیف تعلیق خواهد شد . طبق اطلاعیه جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، تمدید مهلت تعلیق شناسه های ملی اشخاص حقوقی فاقد کدپستی معتبر تا دو هفته دیگر از تاریخ 19 شهریور انجام شد ، لازم به ذکر است که در مهلت جدید اقدامات لازم توسط اشخاص حقوقی مذکور باید انجام گیرد . برای اینکه متوجه شوید که کد پستی شما اعتبار دارد یا خیر شناسه ملی شرکت را در اینجا وارد و استعلام بگیرید .
شنبه, 17 ارديبهشت 1401 09:53

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی 1400

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی صاحبان مشاغل می بایست اظهارنامه مالیات 1400 را حداکثر تا پایان خرداد ماه سال جاری به صورت الکترونیکی تسلیم کنند تا بتوانند از معافیتهای مالیاتی بهره مند شوند . برای ورود به درگاه سازمان امور مالیاتی اینجا کلیک کنید ، لازم به ذکر است این مهلت تا 15 تیرماه 1401 تمدید شد .  طبق آخرین خبر بار دیگر مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1400 صاحبان مشاغل و نیز ارسال فرم تعیین مالیات مقطوع موضوع تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم تا پایان تیرماه تمدید شد .        
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
با توجه به اختیارات حاصل از مفاد تبصره 1 ماده 219 قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحی 31 تیر ماه 1394 ، از 18 اردیبهشت ماه 1401 تنها اعتراضاتی قابل رسیدگی می باشند که از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی در زمان اعلام شده به ادارات کل امور مالیاتی ارایه شوند و دیگر موارد که از طرق دیگر ارسال می شوند مورد رسیدگی قرار نخواهند گرفت. آدرس سایت اداره مالیات https://tax.gov.ir      

 

جهت دریافت تخفیف و مشاوره

عدد  4  را به شماره  09120035133  ارسال کنید

 

sslssl

sslssl

sslssl

sslssl

درباره ی مرکز ثبتی و حقوقی جهان ثبت جهان ثبت یکی از مراکز وابسطه به شرکت ارتباطات الکترونیک سهامی خاص است. این مرکز انجام امور اداری ثبت و تغییرات شرکت، موسسه، برند، لوگو و علائم تجاری را انجام می دهد. آدرس دفتر مرکزی : تهران، میدان رسالت جنب مسجد الرسول

ارائه خدمات در سراسر کشور - شماره ثبت 2448 و 454575 ،  شناسه ملی :  14004072938

جهت تماس با ما اینجا کلیک کنید  ( یا به 09120035133 پیامک دهید )