شنبه, 17 مهر 1400 20:59

پرسش و پاسخ های متداول

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(32 رای‌ها)

شما در این صفحه پرسش و پاسخ های متداول در مورد ثبت شرکت و تغییرات شرکت و مشاهده می فرمایید، هر سوالی پیرامون امور ثبتی دارید که هنوز پاسخ آن داده نشده ، زیر همین صفحه بنویسید تا پاسخ آن را بدهیم

 1. مدارک لازم برای ثبت شرکت چه چیزهایی هستند؟

الف: کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی + گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره + کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکتهای سهامی خاص)

ب: نام شرکت

پ: موضوع شرکت

ج : آدرس شرکت ( می بایست فقط در محدوده منطقه ثبتی شرکت باشد)

چ:میزان سرمایه شرکت

و: تعیین سهامداران و میزان سهام آنها

ه: تعیین مدیران شرکت و سمت آنها ( مدیرعامل،رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره)

ر: حق امضای شرکت

ز: تعیین بازرسین شرکت (مخصوص شرکتهای سهامی خاص)

نکته : بازرسین نباید هم فامیل اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باشند.

 1. آیا ثبت شرکت شرایط سنی دارد ؟

به طور کلی ثبت کردن شرکت شرایط سنی خاصی ندارد فقط نکته مهم ، در خصوص نقش اشخاص در شرکت یا موسسه می باشد. هر شخصیت حقوقی دو رکن مهم و اصلی دارد.

الف) سهامداران یا شرکاء ب) هیئت مدیره

مطابق قانون افراد زیر 18 سال نمی توانند به عنوان اعضای هیئت مدیره حضور داشته باشند اما می توانند به عنوان سهامدار یا شریک معرفی شوند ، حتی یک کودک یا نوزاد چند ماهه می تواند به عنوان سهامدار یک شرکت معرفی شود.

 1. برای ثبت شرکت به چه میزان سرمایه نیاز است ؟

مطابق با قانون تجارت حداقل سرمایه اولیه جهت این کار، مبلغ 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

سرمایه در شرکت های با مسئولیت محدود اظهاری بوده و واریزی ندارد اما در شرکت های سهامی خاص در فرآیند تاسیس بایستی حداقل 35% از سرمایه شرکت در حسابی به نام شرکت در یکی از بانک های کشور واریز گردد.

 1. آیا می توان آدرس منزل را جهت ثبت شرکت استفاده نمود ؟

کاربری ملک و آدرس ارائه شده جهت ثبت توسط اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری استعلام نمی شود. بنابراین می توان از هر آدرسی به این منظور استفاده نمود به این شرط که آدرس صحیح بوده و وجود خارجی داشته باشد زیرا سامانه اداره ثبت شرکت ها از طریق استعلام لحظه ای از اداره پست صحت آدرس را از این نظر بررسی می نماید.

 1. اگر یکی از شرکا فوت کند چه اتفاقی برای شرکت و سهام او در شرکت می افتد ؟

در خصوص شرکت، فوت یکی از شرکاء اخلالی در امور شرکت نمی تواند ایجاد کند و شرکت می تواند به فعالیت خود ادامه دهد، اما در خصوص سهام وی بایستی پس از انجام امور انحصار وراثت و پرداخت مالیات برارث، سهام شخص بین وراث تقسیم شود. حال وراث می توانند تصمیم بگیرند سهام خود را به سایر شرکاء واگذار کرده و یا خود در شرکت باقی بمانند ( اطلاعات بیشتر )

 1. آیا مدیران شرکت های با مسئولیت محدود باید از بین شرکا انتخاب شوند ؟

در شرکت های با مسئولیت محدود لازم نیست مدیران شرکت ، شریک ( سهامدار ) شرکت باشند برخلاف شرکت های سهامی خاص که مدیران آن ها حتماَ باید شریک شرکت باشند.

 1. آیا بدون حضور یا رضایت یکی از سهامداران می توان تصمیمی برای شرکت گرفت ؟

در حالت کلی پاسخ این پرسش مثبت است اما باید توجه داشت که شرایط چگونگی این امر در قانون تجارت به جزئیات بیان شده و چنانچه اساسنامه شرکت توافقی غیر از آن را در خود نداشته باشد مطابق با حداقل های اعلام شده از طرف قانون عمل خواهد شد. بنابر قانون تجارت بسته به نوع تصمیم مورد نظر و با توجه به تعداد سهامداران و تعداد افراد غائب یا مخالف و میزان سهام آن ها در مجموع می توان یک تصمیم را با اکثریت قانونی به تصویب رسانید.

تنها تصمیمی که بدون رضایت و حضور شخص نمی توان اتخاذ کرد خروج آن شخص و یا تغییر میزان سهام او می باشد. در نتیجه برای یافتن پاسخ پرسش فوق با اطلاع از شرایط حضور افراد و رای آن ها با مراجعه به اساسنامه شرکت یا موسسه می توان پی برد که آیا امکان تصویب تصمیم مورد نظر وجود دارد یا نه .

 1. نوع شرکت چگونه و بر چه مبنایی انتخاب می شود؟

در قانون تجارت ایران ، قالب های مختلف شرکت وجود دارد. شرکت هایی مثل سهامی عام ، سهامی خاص، تعاونی ، با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی ، مختلط سهامی ، مختلط غیرسهامی و ... همه و همه از انواع قالب های شرکت ها هستند. اما پرکاربردترین قالب های شرکت در ایران شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص هستند. چرا که اولا تقریباَ تشریفات و زمان ثبت این دو به نسبت کمتر از سایر قالب ها است و از طرف دیگر، در هر دو مسئولیت اعضای شرکت ، صرفاَ به میزان آورده آن ها است. به طور مثال اگر فرد الف 1 میلیون تومان آورده داشته است ، در صورتی که شرکت، 100 میلیون بدهکار شود، وی صرفاَ به اندازه آورده خود مسئول پرداخت بدهی های شرکت خواهد بود.

ذیلاَ به بررسی بیشتر این دسته از شرکت ها می پردازیم :

شرکت با مسئولیت محدود :

همان طور که اشاره شد، این نوع از شرکت به دلیل سهولت در اجرا، از لحاظ آماری از بالاترین میزان تقاضا برخوردار است. برای ثبت این نوع از شرکت حداقل به دو نفر که تحت عنوان شریک معرفی می شوند نیاز می باشد. مطابق با قانون تجارت، حداقل سرمایه اولیه شرکت با مسئولیت محدود 100 هزار تومان می باشد. می توان گفت بهترین انتخاب برای شرکت هایی با ساختار خانوادگی شرکت با مسئولیت محدود است.

دلیل نامگذاری این شخصیت حقوقی میزان تعهد و مسئولیت هر یک از شرکاء در قبال شرکت و اشخاص ثالث می باشد که به اندازه سهم آن ها در شرکت می باشد ؛ نه بیشتر و نه کمتر.

نکات قابل توجه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود :

شرکا در شرکت های با مسئولیت محدود هم می توانند افراد حقیقی باشند و هم افراد حقوقی .

سعی شود در نام شرکت از نام شرکاء استفاده نشود،اسم شریکی که در نام شرکت قید می شود،حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را داشته و در بدو امر مسئول پرداخت کلیه ی قروض و تعهدات شرکت خواهد بود.

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود باید شرکا ابتدا جلسه ای با نام مجمع عمومی موسسین را تشکیل دهند و در این جلسه مواردی را همچون شرکتنامه، اساسنامه در صورت وجود ، اظهارنامه و تقاضانامه و ... را همگی توافق و امضا نمایند . در همین جلسه باید مدیران هیئت مدیره تعیین شوند و مدیرعامل هم معرفی شود. البته انتخاب مدیر عامل را می توانند به هیئت مدیره تفویض نمایند. همچنین باید تعیین شود که آیا شرکت نیاز به معرفی بازرس دارد و یا خیر و اگر بلی می توانند این نفرات را در مجمع انتخاب نمایند.

انتخاب اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل در شرکت های با مسئولیت محدود هم می تواند از بین شرکا باشد و هم می تواند در صورت توافق همه شرکا فردی خارج از شرکت باشد.

انتخاب روزنامه برای درج آگهی های دعوت شرکت در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.

شرکت سهامی خاص :

یکی دیگر از شخصیت های حقوقی رایج، شرکت سهامی خاص می باشد. تقسیم سرمایه شرکت به تعداد سهام دلیل نامگذاری این نوع از اشخاص حقوقی می باشد. سهامداران در زمان تاسیس شرکت باید حداقل 35% سرمایه شرکت را به حساب شرکت در شرف تاسیس که نزد یکی از بانک های کشور ( دولتی یا خصوصی ) افتتاح حساب می نمایند واریز نمایند که همین امر موجب شده تا شرکت های سهامی خاص اعتبار بیشتری نزد افراد، ارگان ها و ادارات داشته باشند.

نکات قابل توجه در ثبت شرکت سهامی خاص :

شرکت سهامی خاص حداقل از 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس که یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل است تشکیل می شود.

اعضاء هیئت مدیره باید حداقل دارای یک سهم باشند. ( مدیر عامل می تواند خارج از شرکا باشد )

بازرسین نباید با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

اعضاء هیئت مدیره و بازرسین باید بالای 18 سال باشند.

سرمایه شرکت به قطعات مساوی سهام تقسیم می گردد که نوع سهام می تواند بانام یا بی نام باشد.

 1. چه کسانی می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند؟

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند.

دارا بودن سوء پیشینه اشخاص مانعی جهت ثبت شرکت نیست فقط نمی توانند جزء هیئت مدیره، مدیرعامل و یا بازرسین شرکت باشند.

 اشخاص خارجی می توانند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت ۱۰۰% در ایران شرکت ثبت نمایند (مدارک لازم فقط پاسپورت شرکاء)

چند شرکت باهم می توانند بدون وجود اشخاص حقیقی شرکت مستقلی ثبت نمایند (Joint Venture) (مدارک لازم گواهی ثبت شرکت + کپی مدارک هویتی نمایندگان آنها)

 1. آیا یک نفر می تواند به تنهایی شرکت ثبت نماید؟

در ایران شرکتهای مسئولیت محدود می بایست حداقل از ۲ نفر، سهامی خاص از ۳ نفر، سهامی عام از ۵ نفر، و شرکتهای تعاونی از ۷ نفر تشکیل شوند.

نکته ۱ : در شرکتهای تعاونی سهام به صورت مساوی بین سهامداران تقسیم میگردد.

نکته ۲ : شرکتهای مسئولیت محدود می تواند فقط توسط یک مدیرعامل اداره گردد و هیئت مدیره نداشته باشد و شرکت سهامی خاص می تواند توسط دو نفر عضو هیئت مدیره اداره شود و می بایست دو نفر بازرس داشته باشد که با هیئت مدیره هم فامیل نباشند.

 1. ثبت یک شرکت چقدر هزینه دارد ؟

حداقل دستمزد جهت ثبت کلیه شرکتها 2٫850٫000 تومان و سایر هزینه ها (حق الثبت – حق التمبر – روزنامه رسمی) طبق واریزی های اداره ثبت که براساس میزان سرمایه و موضوع فعالیت تغییرات محاسبه می گردد .

 1. چه مدارکی پس از ثبت شرکت به دستم خواهد رسید؟

درخصوص شرکتهای با مسئولیت محدود:

تقاضانامه + شرکتنامه + ممهور به مهر اداره ثبت

آگهی تأسیس

روزنامه رسمی و درج سایت رسمی روزنامه رسمی

پلمپ دفاتر

مهر

درخصوص شرکتهای سهامی خاص :

       اظهارنامه + اساسنامه

       آگهی تأسیس

روزنامه رسمی و درج سایت رسمی روزنامه رسمی

پلمپ دفاتر

مهر

 1. پس از ثبت شرکت آیا کار دیگری نیز باید انجام داد؟

پس از ثبت شرکت و موسسه، شرکتها می بایست ظرف یک هفته دفاتر تجاری خود را پلمپ نمایند و بلافاصله نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایند وگرنه مشمول جرائم قانونی خواهند شد و همچنین باید ظرف ۲ ماه از تاریخ ثبت نسبت به پرداخت 5 در هزار سرمایه شرکت به حوزه مالیاتی خود اقدام نمایند در غیر اینصورت دو برابر جریمه خواهند شد.

 1. چه تغییرات و تصمیماتی می توان در شرکت انجام داد ؟ 

هرگونه تغییرات و تصمیماتی اعم از (تغییر نام – تغییر موضوع یا الحاق به موضوع- تاسیس شعبه قانونی- تغییر آدرس-افزایش و کاهش سرمایه – تبدیل نوع سهام به بانام یا بی نام – تغییرات تعداد مدیران و تغییر در سایر مواد اساسنامه – تعیین مدیران- تعیین بازرسین- تصویب تراز و سود و زیان سالیانه – تغییر و تعیین سمت مدیران و تغیین و تغییر حق امضاء) پس از ثبت شرکت در هر زمانی قابل انجام می باشد .

 1. آیا می توان نوع شرکت را از مسئولیت محدود به سهامی خاص و یا بالعکس تبدیل کرد؟

طبق بخشنامه۹۰۵۳۶/۹۲ مورخ ۱۳۹۲/۵/۲۶اداره ثبت شرکتها تبدیل نوع شرکتها به نوعی دیگر امکان پذیر نبود و فقط درخصوص شرکت سهامی خاص که قابل تبدیل به شرکت سهامی عام خواهد بود اما طبق قانون جدید ثبتی با استناد به ماده ۱۰ الحاقی به نظامنامه راجع به مواد ۱۹۶، ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون تجارت این امکان فراهم شد البته با شرایط خاص ، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

 1. تغییرات و تصمیمات چقدر هزینه دارد؟

حداقل دستمزد تغییرات و تصمیمات شرکتها ده میلیون ریال می باشد و سایر هزینه ها (حق الثبت – حق التمبر- روزنامه رسمی) طبق واریزی سهامی اداره ثبت شرکتها اخذ می گردد .

 1. نقل و انتقال سهام بی نام نیز نیاز به پرداخت ۴% مالیات و اخذ گواهی نقل و انتقال سهام از اداره دارائی را دارد؟

طبق بخشنامه ۹۲/۷۶۸۵۰ مورخ ۲۹/۰۴/۹۲ نقل و انتقال سهام اعم از اینکه با نام و یا بی‌نام باشد می بایست ابتدا مبلغ ۴% ارزش ریالی مبلغ نقل و انتقال واریز و گواهی نقل و انتقال اخذ گردد.

 1. دریافت کارت بازرگانی چقدر زمان لازم دارد؟

در صورتی که مدارک تکمیل و بدون نقص باشد حدود یک ماه زمان لازم است .

    19 . آیا شخصی که بی سواد است هم میتواند از اعضای شرکت باشد؟ 

بله - مشکلی ندارد.

    20 . ثبت شرکت تعاونی چه شرایطی دارد ؟

در شرکت تعاونی باید صرفا مطابق دستورالعمل ها و نظارت مستقیم اداره تعاون فعالیت شود و کلیه تایید ها و مجوز های اداره تعاون جدای از بحث ثبت شرکت است.

   21 . در شرکت با مسئولیت محدود ایا امکان حذف رییس هیئت مدیره وجود دارد؟

شرکت مسئولیت محدود میتواند تک مدیره باشد اگر هم هیئت مدیره ای بخواهد باشد میتواند مدیرعامل از طرفی عضو هیئت مدیره هم باشد و یک نفر هم رییس هیئت مدیره باشد.

   22 . آیا نقل و انتقال سهام در شرکتهای سهامی خاص نیاز به چاپ در روزنامه دارد؟ 

نقل انتقال سهام از جمله میزان سهام و نام سهامداران جزو اسرار محرمانه شرکت میباشد و قابلیت اگهی در روزنامه رسمی کشور را ندارد فقط اعضای هیئت مدیره و سمت آنها یا مبلغ افزایش یافته سرمایه شرکت در روزنامه رسمی چاپ می شود

   23 . در شرکت چند نفر می توانند حق امضا داشته باشند ؟

محدودیت ندارد اما حداقل یک نفر باید بعنوان دارنده حق امضا معرفی شود

    24 . اگر بخواهیم عضو یا سهامدار خارجی در شرکت داشته باشیم آیا امکانپذیر است و آیا  شرایط خاصی دارد ؟ ثبت شرکت با اعضا و شرکای خارجی بلامانع است فقط باید کدفراگیر دریافت کرده باشند

    25 . چه مدت زمان جهت ثبت تغییرات لازم است؟ بین یک تا دو هفته متغیر است

    26 . آیا شرکت می تواند بدون مدیرعامل ثبت شود ؟ خیر این امکان وجود ندارد و یک نفر با عنوان مدیرعامل چه از بین شرکا و چه خارج از شرکا باید معرفی شود

   

 

 

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 آذر 1401 17:50
نظرات (40)
This comment was minimized by the moderator on the site
اینکه بعد از ثبت شرکت بخواهید برای اخذ رتبه شرکت اقدام کنید بستگی به چند پارامتر دارد مثل : نوع شرکت ، میزان تحصیلات و مدرک دانشگاهی اعضای شرکت و ... برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
میشه بعد از ثبت شرکت با اعضای معمولی برای رتبه دار کردن شرکت اقدام کرد؟
سهیل محمودی
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام و درود ، سهیل آریای عزیز ، اصل بر این است که از همان اسم ثبت شده استفاده کنید تا منع قانونی متوجه شما نشود .
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام ، ما قصد ثبت شرکتی رو داریم که قبلا تراکت و تبلیغات با اسم شرکت انجام دادیم الان برای اسم شرکت اداره ازمون ایراد گرفته که معنی نداره ، آیا میشه اسم شرکت و یه چیز دیگه ثبت کنیم بعد با همون اسم قبلی تبلیغات کنیم ؟ مشکل و منع قانونی نداره ؟
سهیل آریا
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام یه مشورت میخواستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ما یک شرکت داریم با مسوولیت محدود که تو.حوزه پرداخت الکترونیک هست الان یک طرح و ایده نو داریم که یک شرکت قصد سرمایه گذاری رو طرح داره ولی پیشنهاد داده بعنوان سهامدار شرکت باشه آیا یک شرکت...
سلام یه مشورت میخواستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ما یک شرکت داریم با مسوولیت محدود که تو.حوزه پرداخت الکترونیک هست الان یک طرح و ایده نو داریم که یک شرکت قصد سرمایه گذاری رو طرح داره ولی پیشنهاد داده بعنوان سهامدار شرکت باشه آیا یک شرکت سهامی خاص میتونه سهامدار. شرکت مسوولیت محدود بشه ما در شرکت مسوولیت محدود اموالی داریم ( تجهیزات اداری و رایانه ای) و حدود یک.میلیارد تومان هم مطالبات داریم آیا اینها رو میتونیم بعنوان افزایش سرمایه شرکت در نظر بگیریم و اینکه افزایش سرمایه شرکت تا چه حدی منطقی هست و باعث دردسرهای مالیاتی و .. نمیشه ؟
More
حسین کریمپور
This comment was minimized by the moderator on the site
شهروز سیاوش عزیز ، اولین و مهمترین تفاوت تعداد اعضای این دو شرکت هست اما باید دید موضوع فعالیت شما چه چیزی هست و به چه منظوری قصد ثبت شرکت دارید بعد نسبت به نوع ان تصمیم گیری کنید ، برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در جهان ثبت تماس بگیرید .
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
فرق شرکت مسئولیت محدود با سهامی خاص چیه ؟ کدوم بهتره؟
شهروز سیاوش
This comment was minimized by the moderator on the site
بله ، اصولا می تواند هیئت مدیره دارای مجوز باشد اما اصل بر این است که خود شرکت باید مجوز بگیرد
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
ببخشید یه سوال ؟ میشه در صورتجلسه تغییرات شرکت موضوعی که نیاز به مجوز داره رو اضافه کرد؟ آیا میشه صاحب مجوز فقط عضو هیئت مدیره شرکت باشه یا باید سمت دیگه ای بهش بدیم؟
مهدی رحمتی
This comment was minimized by the moderator on the site
تصمیمات زیر رو میشه در مجمع عمومی عادی سالیانه به صورت یکجا و در یک صورتجلسه گرفت : انتخاب مدیران ، انتخاب بازرسین ، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار ، تصویب تراز سود و زیان سالیانه
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام ، یک سوال داشتم در مورد مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص ، اینکه چه تصمیماتی میشه گرفت و آیا میشه همشون در یک صورتجلسه باشه؟
بهنام تشکری
This comment was minimized by the moderator on the site
در رابطه با سرمایه شرکت ، سرمایه می تواند به دو صورت نقدی و غیر نقدی باشد اما در رابطه با سوال شما در رابطه با میزان پرداختی کارفرما برای حق بیمه ، اینکه باعنوان کارفرمای حقیقی یا حقوقی بخواهید حق بیمه کارکنان خود را بپردازید در میزان و مبلغ حق...
در رابطه با سرمایه شرکت ، سرمایه می تواند به دو صورت نقدی و غیر نقدی باشد اما در رابطه با سوال شما در رابطه با میزان پرداختی کارفرما برای حق بیمه ، اینکه باعنوان کارفرمای حقیقی یا حقوقی بخواهید حق بیمه کارکنان خود را بپردازید در میزان و مبلغ حق بیمه تاثیری ندارد . برای مشاوره رایگان و انجام کلیه امور حقوقی ، ثبتی ، بیمه و مالیاتی و ... با کارشناسان ما در جهان ثبت تماس بگیرید : 02191003111
More
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
یک سوال داشتم آیا مبلغ حق بیمه که یک شخص برای کارمندان و کارکنان کارگاهش میپردازه با مبلغی شخص دیگه با عنوان شخصیت حقوقی برای کارمندانش پرداخت میکنه متفاوته ؟؟
سارا پورمختار
This comment was minimized by the moderator on the site
آیا میشه شرکت سهامی خاص کل سرمایه اش غیر نقدی باشه ؟
آرتین صدوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
با سلام و درود ، شهرام شیبانی عزیز بله امکان تغییر نام وجود دارد ، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در جهان ثبت تماس بگیرید .
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام ، یه سوال داشتم در مورد اسم شرکت ، اگر بعد از تایید اسم شرکت بخوایم اسم و تغییر بدیم آیا امکانش هست؟
شهرام شیبانی
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام سارای عزیز برای این کار باید بعد از مشخص شدن نوع شرکت شما ( مسئولیت محدود یا سهامی خاص ) طی یک صورتجلسه نقل و انتقال سهام این کار رو انجام بدید برای اطلاعات بیشتر با 02191003111 تماس بگیرید .
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام ، ما شرکتی تاسیس کردیم همین امسال منتها الان میخوایم یکی از سهامداران رو حذف کنیم که اتفاقا بازرس هم هستن و در کل میخوایم از شرکت حذف بشن باید چکار کنیم ؟
سارا کمالی
This comment was minimized by the moderator on the site
برای افتتاح حساب بانکی فقط برای شرکتهای غیرفعال محدودیت هایی وجود دارد ، برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در جهان ثبت تماس بگیرید .
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
لطفا بگید که یک شرکت چه تعداد حساب بانکی می‌تونه داشته باشه ؟ آیا محدودیت داره یا مثل اشخاص حقیقی هست؟
محمد بهشتیان
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام و درود ، سیامک عزیز موسسه غیرتجاری همونطور که از اسمش پیداست نیازی به سرمایه نداره اما بستگی داره به کارشناس اداره ثبت و بخشنامه های ثبتی برای اینکه به مشکل برنخورید پیشنهاد میکنم کارتون رو به یک متخصص بسپرید و با ما تماس بگیرید : 02191003111
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام ، یه سوال ؟ برای ثبت موسسه غیرتجاری باید سرمایه مشخص کنیم ؟
سیامک انصاری
This comment was minimized by the moderator on the site
احمد تقوی عزیز قطعی اینترنت و قطعی سایت به آدرس دات کام یا آی آر ربطی ندارد و به هاست شما بستگی دارد لطفا برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 02191003111 تماس بگیرید .
واحد فناوری اطلاعات
This comment was minimized by the moderator on the site
سایت .com ایا موقع قطعی نت ایران قطع میشود؟
احمد تقوی
This comment was minimized by the moderator on the site
درود بر شما ، بله امکان ثبت شرکت مسئولیت محدود با یک مدیر وجود دارد البته تحت شرایط خاص ، برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .
دپارتمان حقوقی
This comment was minimized by the moderator on the site
ایا شرکت مسیولیت محدود میشه تک دیره باشه؟؟؟
سوسن قنبر سعادت
This comment was minimized by the moderator on the site
سلام آقای محمد امین ، در صورتی که فامیلی متفاوت باشد مانعی ندارد برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان تماس بگیرید : 02191003111
واحد ثبتی
This comment was minimized by the moderator on the site
من میخوام یه شرکت سهامی خاص ثبت کنم مادرم رو میتونم بعنوان یکی از بازرس ها معرفی کنم؟
محمد امین
This comment was minimized by the moderator on the site
آیا ارتباطی بین میزان سرمایه شرکت سهامی خاص پیمانکاری با دریافت پروژه های شهرداری وجود دارد؟
علی رضا
This comment was minimized by the moderator on the site
بله اسامی بازرسین باید در سامانه هم وارد شود برای اطلاعات بیشتر و دقیقتر با کارشناسان ما تماس بگیرید : 02191003111
کارشناس واحد ثبتی
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...
سوال یا نظر خود را بنویسید
Posting as Guest
×
Suggested Locations

 

جهت دریافت تخفیف و مشاوره

عدد  4  را به شماره  09120035133  ارسال کنید

 

درباره ی مرکز ثبتی و حقوقی جهان ثبت جهان ثبت یکی از مراکز وابسته به شرکت ارتباطات الکترونیک سهامی خاص است. این مرکز انجام امور اداری ثبت و تغییرات شرکت، موسسه، برند، لوگو و علائم تجاری را انجام می دهد. آدرس دفتر مرکزی : تهران، میدان رسالت جنب مسجد الرسول

ارائه خدمات در سراسر کشور - شماره ثبت 2448 و 454575 ،  شناسه ملی :  14004072938

جهت تماس با ما اینجا کلیک کنید  ( یا به 09120035133 پیامک دهید )